print produkt

Regulamin serwisu internetowego www.narzedzia-online.pl

1. Właścicielem serwisu www.narzedzia-online.pl jest:

Północna Grupa Narzędziowa Sp. z o.o.
14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6,
Tel. 089 642 97 00, fax: 089 642 97 01
NIP 741-18-45-027,
REGON  510975184
KRS nr 0000002055 prowadzony przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Oferta

2. Serwis www.narzedzia-online.pl umożliwia składanie zamówień na wybrane towary będące w ofercie PGN Sp. z o.o.

3. Ceny towarów prezentowanych w serwisie www.narzedzia-online.pl podane są w złotych polskich, zawierają podatek VAT i są wiążące w momencie składania zamówienia. PGN Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

4. W przypadku wyprzedaży oraz sprzedaży promocyjnej, w której dostępna jest ograniczona liczba towarów, realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży. W przypadku wyczerpania w/w asortymentu zamawiający zostanie powiadomiony drogą mailową lub telefonicznie.

5. Użyte w serwisie www.narzedzia-online.pl nazwy produktów, marek oraz znaki graficzne są własnością producentów i prezentowane są w celach informacyjnych.

6. Opisy i zdjęcia produktów pochodzą od producentów lub zostały utworzone przez PGN Sp. z o.o. i są prezentowane w celach informacyjnych.


Procedura składania i realizacji zamówień

7. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie i przesłanie formularza zawierającego dane niezbędne do realizacji zamówienia.

8. Dane niezbędne do poprawnej realizacji zamówienia, to oprócz wybranych towarów i ich ilości, także: - imię i nazwisko i/lub nazwa firmy, dane kontaktowe i adresowe zamawiającego oraz wybranie sposobu transportu lub odbioru towaru i wybranie sposobu płatności.

9. W przypadku niepełnych lub błędnych danych Klient może zostać poproszony o ponowne przesłanie danych adresowych.

10. Otrzymanie przez PGN Sp. z o.o. zamówienia złożonego przez Klienta będzie potwierdzane drogą mailową lub telefoniczną.

11. Zamówione towary zostaną dostarczone na adres podany w zamówieniu lub przygotowane do odbioru osobistego we wskazanym przez Klienta punkcie sprzedaży PGN, w zależności od wybranej przez Klienta opcji.

12. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-7 dni roboczych w zależności od dostępności zamówionych towarów. W przypadku spodziewanego wydłużenia czasu realizacji lub braku części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

13. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

14. PGN Sp. z o.o. realizuje dostawy na terenie całego kraju (nie realizujemy wysyłki poza granice Polski). Koszty przesyłki i czas dostawy uzależniony jest od wybranej przez Klienta formy dostawy oraz wartości zamówienia:

 

FORMY DOSTAWY: Czas realizacji: Koszt:
- przesyłka kurierska 1-2 dni robocze
 • przy zamówieniu o wartości do 500 zł:
  14,90zł
 • przy zamówieniu o wartości powyżej 500 zł:
  GRATIS !
- przesyłka kurierska pobraniowa 1-2 dni robocze
 • przy zamówieniu o wartości do 500 zł:
  20,00zł
 • przy zamówieniu o wartości powyżej 500 zł:
  GRATIS !

- odbiór osobisty w wybranym punkcie sprzedaży
*pn-pt w godz. 9:00-16:00
*sob w godz. 9:00-13:00 :

 • Sklep Firmowy PGN w Ostródzie przy ul. Hurtowej 6;
  tel. 89 642 97 32
 • Salon Techniczny PGN w Olsztynie przy ul. Lubelskiej 29,
  tel. 89 539 05 39;
 • Salon Techniczny PGN w Bydgoszczy przy ul. Szajnochy 11,
  tel. 52 370 15 30.

1-5 dni roboczych.

Telefonicznie lub mailowo potwierdzimy gotowość towaru do odbioru

 • 0,00zł

 

a) Uwaga! W przypadku przesyłek niewymiarowych lub o wadze powyżej
30 kg zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny transportu po uzgodnieniu z Klientem

b) Uwaga!

W przypadku niektórych towarów nie jest możliwa wysyłka, można je odebrać wyłącznie w Sklepach PGN.

KARCHER, STIHL, VIKING
W związku z koniecznością uruchomienia urządzenia w obecności Klienta i przeprowadzenia instruktażu użytkowania, wybrane wyroby marki KARCHER, STIHL oraz WIKING mogą być zakupione i odebrane tylko u Autoryzowanych Partnerów Handlowych, jakim jest PGN.

Urządzenia profesjonalne KRAUSE, ELKOP
W związku z brakiem możliwości wysyłki ze względu na ich gabaryty, wybrane produkty marek KRAUSE i ELKOP można odebrać tylko w sklepach PGN Sp. z o.o. (dotyczy drabin wielofunkcyjnych oraz przystawnych powyżej 10 szczebli).

15. Klient ma do wyboru niżej wymienione formy płatności:

Forma płatności


Przedpłata na konto PGN Sp. z o.o. w Banku Millennium S.A.:
38 1160 2202 0000 0000 6194 1604  

Warunkiem przesłania towaru jest otrzymanie przelewu przez PGN Sp. z o.o.  Pobranie - czyli opłacenie przesyłki przy odbiorze prosto do rąk kuriera dostarczającego przesyłkę. Opłata za tę formę płatności zostanie automatycznie doliczona do wartości zamówienia

Gotówka - forma płatności dostępna tylko przy odbiorze osobistym w wybranym punkcie sprzedaży PGN Sp. z o.o.

Płatność kartą, e-przelewem za pośrednictwem serwisu PLATNOSCI.PL

16. Klient może usunąć zamówienie lub wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu przesłania go do PGN Sp. z o.o.

 

Prawo odstąpienia od umowy / Zwroty


17. Prawo odstąpienia od umowy: W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

18. Aby odstąpić od umowy należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, pisząc na adres e-mail: kontakt@narzedzia-online.pl. Wzór oświadczenia do pobrania pod poniższymi linkami:

 

www.narzedzia-online.pl/_formularze/Formularz_odstapienia_od_umowy.odt

www.narzedzia-online.pl/_formularze/Formularz_odstapienia_od_umowy.pdf


19. Zwracane towary muszą być kompletne i nie mogą nosić śladów użytkowania, towar należy odsyłać razem z otrzymanym dowodem sprzedaży oraz w oryginalnym opakowaniu. Przesyłkę należy nadać na adres Północna Grupa Narzędziowa narzedzia-online.pl ul. Hurtowa 6, 14-100 Ostróda.


20. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. 

21. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu.

 

Gwarancja i Reklamacje

22. W przypadku wad jakościowych zakupionych towarów lub niezgodności towaru z umową reklamacje rozpatrywane są na warunkach ustalonych przez producenta reklamowanego towaru oraz zgodnie z przepisami:
- ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta  (Dz. U. z 2014r. poz. 827)
- ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami).


23. Towar należy sprawdzić przy kurierze podczas odbierania przesyłki, jeżeli towar będzie uszkodzony należy spisać protokół szkody z kurierem, jeżeli towar będzie uszkodzony, a protokół nie zostanie spisany reklamacja nie będzie uwzględniana.

24. Przesyłka jest objęta ubezpieczeniem od zaistniałej szkody w czasie doręczenia.
Wdł. regulaminu dokonującego Doręczenia. "W przypadku powstania szkody lub opóźnienia w Doręczeniu należy sporządzić protokół, który powinien być podpisany przez Zleceniodawcę lub Odbiorcę oraz przedstawiciela Zleceniobiorcy dokonującego Doręczenia. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie na formularzu Zleceniobiorcy i zawierać datę i godzinę jego sporządzenia, datę i godzinę Doręczenia oraz zawierać opis szkody i stanu Przesyłki oraz informacje o opakowaniu Przesyłki. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie przy Doręczeniu lub w przypadku uszkodzeń niewidocznych w terminie 7 dni od dnia Doręczenia"


25. Opis procedury reklamacji: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem kontakt@narzędzia-online.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.
Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.

 

Ochrona danych osobowych

26. Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ich swobodnym przepływem (RODO) informuję, że:

 

·         Administratorem Pana / Pani danych jest  PGN Sp. z o.o., 14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6.

·         Pana / Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówień (na podstawie art. 6 ust. 1 c RODO) oraz do przesyłania informacji handlowych po wyrażeniu na to dodatkowej zgody przez Klienta (na podstawie art. 6 ust. 1 a RODO)

·         Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów oraz podmiotom, którym Administrator powierzył dane do przetwarzania;

·        Dane osobowe będą / nie będą transferowane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej

·         Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania zamówienia, natomiast w zakresie przesyłania informacji handlowych – do czasu cofnięcia przez Pania /Pania zgody;

·         Przysługuje Panu/Pani prawo:

 •  
  • dostępu do treści danych oraz ich poprawiania, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także przenoszenia danych, o ile wynika to z przepisów;

o    do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie danych zwykłych (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO) lub szczególnej kategorii (art. 9 ust. 2 lit. a) RODO),

o    do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

·         Podanie danych jest wymagane do zawarcia umowy oraz dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania informacji handlowych;

·         Pana/Pani dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie dotyczyło jedynie przedstawienia dodatkowych produktów, którymi mógłby Pan / mogłaby Pani być zainteresowana, co nie będzie rodziło żadnych negatywnych konsekwencji dla Pana/Pani osoby.

·         Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez PGN Sp. z o.o. znajduje się w Polityce Prywatności .Informacja o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

31.Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1688), informujemy , ze produkt oznaczony znakiem przekreślonego kontenera na odpady   , po okresie jego użytkowania, nie może być umieszczany łącznie z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego. Właściciel takiego sprzętu jest zobowiązany do przekazania go, po okresie użytkowania, podmiotom prowadzącym zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać w punktach zbiórki sprzętu.
Punkt zbiórki sprzętu w Ostródzie: OSTRÓDA RECYKLING, ul.Przemysłowa 8E,14-100 Ostróda

Informujemy, że nieodpłatnie odbieramy w punkcie sprzedaży zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełni te same funkcje co sprzęt sprzedawany

Informujemy, że nieodpłatnie odbieramy zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony

Informujemy, że nieodpłatnie przyjmowany jest w jednostce lub jej bezpośredniej bliskości zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych , którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, przez dystrybutora prowadzącego jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej, co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych

Pozostałe warunki

32. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a PGN Sp. z o.o. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką paragonu lub faktury VAT.

33. PGN Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia z uwagi na wyczerpanie się zapasu magazynu własnego na towar oraz braku dostępności u dostawcy, producenta jak również w przypadku gdy cena towaru prezentowana w ofercie jest wynikiem pomyłki lub działania osób trzecich, wówczas kwota opłacona przez Klienta zostanie zwrócona na konto Klienta w terminie 3 dni roboczych.

34. Złożenie zamówienia za pośrednictwem serwisu www.narzedzia-online.pl oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu.

35. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu cywilnego.

36. Uwagi i korespondencję prosimy kierować na adres:

www.narzedzia-online.pl
PGN Sp. z o.o.
14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6,
lub: kontakt@narzedzia-online.pl

 

 

 

Regulamin dla zakupów dokonanych do 24.12.2014r.

 

1. Właścicielem serwisu www.narzedzia-online.pl jest:

Północna Grupa Narzędziowa Sp. z o.o.
14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6,
Tel. 089 642 97 00, fax: 089 642 97 01
NIP 741-18-45-027,
REGON  510975184
KRS nr 0000002055 prowadzony przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Oferta

2. Serwis www.narzedzia-online.pl umożliwia składanie zamówień na wybrane towary będące w ofercie PGN Sp. z o.o.

3. Ceny towarów prezentowanych w serwisie www.narzedzia-online.pl podane są w złotych polskich, zawierają podatek VAT i są wiążące w momencie składania zamówienia. PGN Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych bądź wprowadzania w nich zmian.

4. W przypadku wyprzedaży oraz sprzedaży promocyjnej, w której dostępna jest ograniczona liczba towarów, realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży. W przypadku wyczerpania w/w asortymentu zamawiający zostanie powiadomiony drogą mailową lub telefonicznie.

5. Użyte w serwisie www.narzedzia-online.pl nazwy produktów, marek oraz znaki graficzne są własnością producentów i prezentowane są w celach informacyjnych.

6. Opisy i zdjęcia produktów pochodzą od producentów lub zostały utworzone przez PGN Sp. z o.o. i są prezentowane w celach informacyjnych.


Procedura składania i realizacji zamówień

7. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie i przesłanie formularza zawierającego dane niezbędne do realizacji zamówienia.

8. Dane niezbędne do poprawnej realizacji zamówienia, to oprócz wybranych towarów i ich ilości, także: - imię i nazwisko i/lub nazwa firmy, dane kontaktowe i adresowe zamawiającego oraz wybranie sposobu transportu lub odbioru towaru i wybranie sposobu płatności.

9. W przypadku niepełnych lub błędnych danych Klient może zostać poproszony o ponowne przesłanie danych adresowych.

10. Otrzymanie przez PGN Sp. z o.o. zamówienia złożonego przez Klienta będzie potwierdzane drogą mailową lub telefoniczną.

11. Zamówione towary zostaną dostarczone na adres podany w zamówieniu lub przygotowane do odbioru osobistego we wskazanym przez Klienta punkcie sprzedaży PGN, w zależności od wybranej przez Klienta opcji.

12. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-7 dni roboczych w zależności od dostępności zamówionych towarów. W przypadku spodziewanego wydłużenia czasu realizacji lub braku części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

13. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

14. PGN Sp. z o.o. realizuje dostawy na terenie całego kraju. Koszty przesyłki i czas dostawy uzależniony jest od wybranej przez Klienta formy dostawy oraz wartości zamówienia:

 

 

FORMY DOSTAWY: Czas realizacji: Koszt:
- przesyłka kurierska 1-2 dni robocze
 • przy zamówieniu o wartości do 500 zł:
  14,90zł
 • przy zamówieniu o wartości powyżej 500 zł:
  GRATIS !
- przesyłka kurierska pobraniowa 1-2 dni robocze
 • przy zamówieniu o wartości do 500 zł:
  20,00zł
 • przy zamówieniu o wartości powyżej 500 zł:
  GRATIS !

- odbiór osobisty w wybranym punkcie sprzedaży
*pn-pt w godz. 9:00-16:00
*sob w godz. 9:00-13:00 :

 • Sklep Firmowy PGN w Ostródzie przy ul. Hurtowej 6;
  tel. 89 642 97 32
 • Salon Techniczny PGN w Olsztynie przy ul. Lubelskiej 29,
  tel. 89 539 05 39;
 • Salon Techniczny PGN w Bydgoszczy przy ul. Szajnochy 11,
  tel. 52 370 15 30.

1-5 dni roboczych.

Telefonicznie lub mailowo potwierdzimy gotowość towaru do odbioru

 • 0,00zł

 

a) Uwaga! W przypadku przesyłek niewymiarowych lub o wadze powyżej
30 kg zastrzegamy sobie możliwość zmiany ceny transportu po uzgodnieniu z Klientem

b) Uwaga!

W przypadku niektórych towarów nie jest możliwa wysyłka, można je odebrać wyłącznie w Sklepach PGN.

KARCHER, STIHL, VIKING
W związku z koniecznością uruchomienia urządzenia w obecności Klienta i przeprowadzenia instruktażu użytkowania, wybrane wyroby marki KARCHER, STIHL oraz WIKING mogą być zakupione i odebrane tylko u Autoryzowanych Partnerów Handlowych, jakim jest PGN.

Urządzenia profesjonalne KRAUSE, ELKOP
W związku z brakiem możliwości wysyłki ze względu na ich gabaryty, wybrane produkty marek KRAUSE i ELKOP można odebrać tylko w sklepach PGN Sp. z o.o. (dotyczy drabin wielofunkcyjnych oraz przystawnych powyżej 10 szczebli).

15. Klient ma do wyboru niżej wymienione formy płatności:

Forma płatności


Przedpłata na konto PGN Sp. z o.o. w Banku Millennium S.A.:
38 1160 2202 0000 0000 6194 1604  

Warunkiem przesłania towaru jest otrzymanie przelewu przez PGN Sp. z o.o.  Pobranie - czyli opłacenie przesyłki przy odbiorze prosto do rąk kuriera dostarczającego przesyłkę. Opłata za tę formę płatności zostanie automatycznie doliczona do wartości zamówienia

Gotówka - forma płatności dostępna tylko przy odbiorze osobistym w wybranym punkcie sprzedaży PGN Sp. z o.o.

Płatność kartą, e-przelewem za pośrednictwem serwisu PLATNOSCI.PL

16. Klient może usunąć zamówienie lub wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu przesłania go do PGN Sp. z o.o.

 

 Zwroty


17. Klient ma prawo zwrotu towaru zamówionego za pośrednictwem serwisu www.narzedzia-online.pl bez podania przyczyny w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki zgodnie z przepisami  ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r. nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).
W/w możliwość odstąpienia od umowy dotyczy konsumentów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami).


18. Zwracane towary muszą być kompletne i nie mogą nosić śladów użytkowania, towar należy odsyłać razem z otrzymanym dowodem sprzedaży oraz w oryginalnym opakowaniu.


19. W celu dokonania zwrotu prosimy o kontakt rogą e-mail: kontakt@narzedzia-online.pl.


20. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

 

Wzór protokołu zwrotu do pobrania:

Pobierz wzór .PDF

Pobierz wzór .ODT

 

 

 

Gwarancja i Reklamacje

21. W przypadku wad jakościowych zakupionych towarów lub niezgodności towaru z umową reklamacje rozpatrywane są na warunkach ustalonych przez producenta reklamowanego towaru oraz zgodnie z przepisami:
- ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2002r. nr 141, poz. 1176 z późniejszymi zmianami)

- ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami).

 

22. Towar należy sprawdzić przy kurierze podczas odbierania przesyłki, jeżeli towar będzie uszkodzony należy spisać protokół szkody z kurierem, jeżeli towar będzie uszkodzony, a protokół nie zostanie spisany reklamacja nie będzie uwzględniana.


23. Przesyłka jest objęta ubezpieczeniem od zaistniałej szkody w czasie doręczenia. Wdł. regulaminu dokonującego Doręczenia. "W przypadku powstania szkody lub opóźnienia w Doręczeniu należy sporządzić protokół, który powinien być podpisany przez Zleceniodawcę lub Odbiorcę oraz przedstawiciela Zleceniobiorcy dokonującego Doręczenia. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie na formularzu Zleceniobiorcy i zawierać datę i godzinę jego sporządzenia, datę i godzinę Doręczenia oraz zawierać opis szkody i stanu Przesyłki oraz informacje o opakowaniu Przesyłki. Protokół powinien zostać sporządzony niezwłocznie przy Doręczeniu lub w przypadku uszkodzeń niewidocznych w terminie 7 dni od dnia Doręczenia"

 

 

Ochrona danych osobowych

26. PGN Sp. z o.o. zapewnia ochronę danych osobowych, jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej działalności zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami).

27. PGN Sp. z o.o. nie sprzedaje i nie udostępnia osobom trzecim danych personalnych i adresowych pozyskanych w wyniku prowadzonej działalności.

28. Dane osobowe wprowadzane podczas rejestracji w serwisie www.narzedzia-online.pl i składania zamówień są wykorzystywane jedynie w celu realizacji zamówień oraz do przesyłania informacji handlowych po wyrażeniu na to zgody przez Klienta.

29. Każdemu Klientowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych osobowych i ich modyfikacji lub usunięcia.

30. Administratorem danych jest PGN Sp. z o.o., 14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6.


Informacja o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

31.Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1688), informujemy , ze produkt oznaczony znakiem przekreślonego kontenera na odpady   , po okresie jego użytkowania, nie może być umieszczany łącznie z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego. Właściciel takiego sprzętu jest zobowiązany do przekazania go, po okresie użytkowania, podmiotom prowadzącym zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać w punktach zbiórki sprzętu.
Punkt zbiórki sprzętu w Ostródzie:

Informujemy, że nieodpłatnie odbieramy w punkcie sprzedaży zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełni te same funkcje co sprzęt sprzedawany

Informujemy, że nieodpłatnie odbieramy zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony

Informujemy, że nieodpłatnie przyjmowany jest w jednostce lub jej bezpośredniej bliskości zużyty sprzęt pochodzącego z gospodarstw domowych , którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, przez dystrybutora prowadzącego jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej, co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych

Pozostałe warunki

32. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a PGN Sp. z o.o. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką paragonu lub faktury VAT.

33. PGN Sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość odmowy zrealizowania zamówienia z uwagi na wyczerpanie się zapasu magazynu własnego na towar oraz braku dostępności u dostawcy, producenta jak również w przypadku gdy cena towaru prezentowana w ofercie jest wynikiem pomyłki lub działania osób trzecich, wówczas kwota opłacona przez Klienta zostanie zwrócona na konto Klienta w terminie 3 dni roboczych.

34. Złożenie zamówienia za pośrednictwem serwisu www.narzedzia-online.pl oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu.

35. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu cywilnego.

36. Uwagi i korespondencję prosimy kierować na adres:

www.narzedzia-online.pl
PGN Sp. z o.o.
14-100 Ostróda, ul. Hurtowa 6,
lub: kontakt@narzedzia-online.pl

 

 


OKAZJE

 •  
więcej
 

NEWSLETTER

Dodaj

 

Formy Płatności

pgn logo

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011