print produkt

AKTUALNOSCI

 • 2011-09-12

  MASTER Nowy promiennik olejowy XL-5

  MASTER Nowy promiennik olejowy XL-5

  W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, firma Master Climate Solutions poszerzyła ofertę promienników olejowych Master. Nowy model XL-5 o mocy 17 kW jest już dostępny w sprzedaży i ma stanowić uzupełnienie dotychczasowej oferty urządzeń o większej wydajności.

  Promienniki podczerwieni zyskały w ostatnich latach szerokie rzesze zwolenników, stając się jednocześnie jedną z najbardziej efektywnych form ogrzewania przestrzeni. Dzięki metodzie promieniowania urządzenia te nie ogrzewają powietrza, a konkretny obiekt, na który zostały skierowane. Wytwarzane ciepło trafia, więc w 100% bezpośrednio do odbiorcy. Dużą zaletą tego typu urządzeń jest również to, że nie wymuszają one ruchu powietrza, co znacznie zwiększa ich pole zastosowań.

  Dotychczasowe modele promienników olejowych Master osiągnęły duży sukces głównie w Europie zachodniej. Model Master XL-9 o mocy 43 kW stał się wręcz bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii, gdzie stosowany jest zarówno w budownictwie, jak i w rolnictwie. Promienniki podczerwieni świetnie sprawdzają się na przestrzeniach półotwartych takich, jak namioty wystawiennicze czy hale namiotowe. W budownictwie często wykorzystywane są przy pracach remontowych na zewnątrz budynków lub przy robotach drogowych i w wykopach.

  Dzięki możliwości uzyskania silnego kierunkowego promieniowania cieplnego, promienniki podczerwieni są stosowane także do rozmrażania powierzchni, utwardzania powłok lakierniczych czy w przemyśle spożywczym - do suszenia. Ze względu na brak wytwarzania wirów powietrza idealnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach zakurzonych, z dużą ilością pyłów, gdzie wykorzystanie ogrzewania nadmuchowego jest niemożliwe.

  Promienniki XL-9 często spotkać można także podczas ogrzewania imprez plenerowych i koncertów, jak również na planach filmowych i w studiach fotograficznych.

  Nowy model Master XL-5 przeznaczony jest do ogrzewania mniejszych obiektów i powierzchni. Niewielkich rozmiarów, łatwy do przenoszenia, a jednocześnie równie wytrzymały i wydajny, jak model XL-9, z pewnością będzie chętnie wykorzystywany przy pracach renowacyjnych, w mniejszych pomieszczeniach magazynowych czy podczas kameralnych sesji zdjęciowych.

  wstecz >

OKAZJE

 •  
więcej
 

NEWSLETTER

Dodaj

 

Formy Płatności

pgn logo

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011