print produkt

AKTUALNOSCI

 • 2011-05-02

  Nowe wyrzynarki BOSCH GST 90 E/BE

  Nowe wyrzynarki BOSCH GST 90 E/BE

  W ofercie niebieskiego Boscha są nie tylko wysoce zaawansowane technicznie elektronarzędzia. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że niemiecka firma ma także prostsze elektronarzędzia dla klientów o mniej zasobnym portfelu, ale wciąż wymagających od sprzętu trwałości, niezawodności i wysokiej wydajności w pracy.
  Firma Bosch podzieliła produkowane przez siebie elektronarzędzia na kilka segmentów. Są więc narzędzia o najwyższym zaawansowaniu technologicznym dla zawodowców. Później są trochę mniej zaawansowane technicznie modele, których używają także profesjonaliści. W trzeciej grupie znajdziemy sprzęt o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny – wciąż technicznie wzorowy, ale przeznaczony dla mnie wymagających użytkowników. Właśnie ten ostatni segment powiększył się o dwie wyrzynarki – GST 90 E i 90 BE, które różnią się od siebie tylko kształtem obudowy. Pierwsza to to tzw. konstrukcja gałkowa, a druga – żelazkowa.
  Okazuje się, że nowe maszyny Bosch to wynik głosów, jakie wpływały do firmy od samych użytkowników. W konstrukcjach tych wyrzynarek niemieccy inżynierowie zastosowali np. ulepszony system SDS mocowania brzeszczotów. Teraz zmiana osprzętu trwa krócej i jest łatwiejsza. Choć wciąż przeprowadza się ją obiema rękami, to jednak teraz przy wkładaniu brzeszczotu w gniazdo i jego blokowaniu nie można popełnić błędu, tzn. brzeszczot mocowany jest zawsze w prawidłowym kierunku.
  Inżynierowie wprowadzili także zmiany w konstrukcji stopy. Teraz jest ona szersza i dłuższa, przez co stała się stabilniejsza i bardziej odporna na odkształcanie w trakcie ciężkich prac. Większa metalowa stopa pozwala na pewniejsze prowadzenie maszyny, a co za tym idzie na lepszą jakość cięcia. Umożliwia także wykonywanie cięć kątowych (do 45°).
  Przyjrzyjmy się więc bliżej napędowi zastosowanemu w wyrzynarkach Bosch GST 90 E/90 BE Professional. Silniki o mocy 650 W są bardzo udanymi konstrukcjami. Generują niewiele wibracji, przez co można nimi realizować precyzyjną obróbkę delikatnych materiałów. Maszyny mają elektroniczną regulację prędkości skokowej w zakresie od 500 do 3100 skoków/min (ustawienie za pomocą pokrętła). W układzie napędowym zastosowano 4-stopniowy mechanizm podrzynania (oscylacji brzeszczota). Najwyższy stopień zapewnia najwyższą wydajność cięcia materiałów drewnianych, ale znacząco obniża jego jakość. Nowymi wyrzynarkami Bosch GST 90 E/90 BE Professional przetniemy elementy drewniane o maksymalnej grubości 90 mm, aluminiowe – 20 mm i stalowe – 10 mm.
  Pod względem ergonomii pracy sprzęt jest zaprojektowany wręcz wzorowo. Elementy chwytne pokryte są antypoślizgową okładziną softgrip i nie męczą dłoni podczas długotrwałego cięcia. Przyłącze do odkurzacza przemysłowego pozwala odsysać na bieżąco wióry. Jeśli nie korzystamy z odkurzacza, można włączyć funkcję nadmuchu, która usuwa nieczystości bezpośrednio z linii cięcia.

  Marek Pudło
  Gazeta Narzędziowa
   

  wstecz >

OKAZJE

 •  
więcej
 

NEWSLETTER

Dodaj

 

Formy Płatności

pgn logo

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011